• 031 - 34008
 • خانهمشاوره و خریدمشاوره و خرید انواع سرور

  مشاوره و خرید انواع سرور

  مشاوره و خرید انواع سرور

  مشاوره و خرید انواع سرور در آرمان حساب

  مشاوره و خرید انواع سرور یکی از خدمات IT در آرمان حساب می باشد . همان طور که می دانید خرید سرور می تواند چالش برانگیز باشد. مخصوصاً برای کسانی که برای اولین بار آن را خریداری می کنند. به احتمال زیاد شما یک سرور دارید مگر اینکه کسب و کار شما کوچک باشد. حتی اگر شما کسب و کار متوسط یا بزرگی دارید. و در حال حاضر از سرور استفاده می کنید بیاید با اصول اولیه شروع کنیم تا شما را برای هر زمانی که ممکن است به یک سرور جدید یا جایگزین نیاز داشته باشید آماده کنیم.

  چرا اکثر مشاغل از سرور استفاده می کنند ؟

  سرور اساسا یک کامپیوتر مشترک است که همه افراد در سازمان شما می توانند به داده ها و منابع مشترک دسترسی داشته باشند. کاربردهای متداول از سرور نرم افزار مالی، سیستم مرکز تلفن تحت شبکه، فایل شیرینگ تا میزبانی وب متغییر است. ولی این کاربردها بخش مهمی از یک کسب و کار مدرن است. که تصور کار بدون آنها دشوار است. به بیان دیگر، تامین یک سرور برای کسب و کارها کم و بیش ضروری است.

  خرید یا جایگزینی سرور

  مانند هر نوع تجهیزات دیگری که کسب و کار شما از آن استفاده می کند. هر از گاهی مجبود خواهید بود یک سرور جدید را جایگزین کنید. وقتی آن زمان فرا رسید بسیار با اهمیت است که با کمی دانش دانش وارد آن شوید. اینجاست که تیم خدمات IT شرکت آرمان حساب می تواند به طور کامل شما را در خرید انواع سرور راهنمایی کند.

  در ادامه به شما کمک می کنیم تا در مورد عوامل اصلی که باید قبل از خرید سرور برای کسب و کار خود در نظر بگیرید فکر کنید. اگر بتوانید به تمام سوال های زیر پاسخ دهید، آماده خرید سرور هستید.

  بودجه شما چقدر است ؟

  ما با بدیهی ترین نکات شروع می کنیم. بودجه خود را مشخص کنید. اگر هیچ پیش زمینه ای نداشته باشید انتخاب سرور بسیار سخت تر خواهد بود. ما می توانیم به شما بگوییم سرور های کوچک و سبک از حدود 200 میلیون ریال شروع می شوند. سروهای قوی تر و بروزتر می توانند بسته به ابری بودن یا سرور سخت افزاری تا چند صد میلیون هزینه برای شما داشته باشند.

  در حالیکه بررسی سوال بعدی وسوسه انگیز است، از این سوال اجتناب نکنید. در هر صورت شما فقط می توانید تا حد توان خود بودجه صرف کنید. زمانیکه سرور مناسبی در محدوده بودجه خود پیدا کرده اید بیش از این وقت خود را برای بررسی سرورهای دیگر با توان و بودجه بیشتر صرف نکنید.

  مشاوره و خرید انواع سرور
  مشاوره و خرید انواع سرور

  سرور قرار است چکاری برای ما انجام دهد ؟

  به یاد داشته باشید سرور فقط نوع متفاوتی از کامپیوتر است. پارامترهایی مانند Ram، قدرت پردازش، سرعت انتقال و ظرفیت ذخیره سازی، همه نقش مهمی دارند. قبل از انتخاب یک سرور باید بدانید که قرار است چه استفاده ای از سرور انجام دهید.

  اصولا شرکت های کوچک در اولین اقدام به خرید سرور تامین یک سرور مناسب جهت نرم افزارهای مالی و حسابداری خود هستند. ولی اگر با یک فرد متخصص مشورت کنند می توانند از دیگر مزایای داشتن سرور مطلع و در انتخاب نوع سرور خود آینده نگری را نیز لحاظ کنند.

   

  استفاده از سرورهای ابری یا سرورهای فیزیکی ؟

  سرورهای های فیزیکی و آنلاین هر دو مزایا و معایب خود را دارند. سرورهای فیزیکی نیاز به راه اندازی، نگهدرای و فضای کنترل شده با دسترسی دارند. و همانند دیگر سخت افزارهای طول عمر محدودی دارند. اما اگر کسب و کار شما حساسیست های خاص خود را داشته باشد این سرورها بسیار ایمن هستند. که در بسیاری از موارد راه اندازی آنها آسان تر می باشد.

  سرورهای ابری از این نظر راحت هستند که می توانید از هر جایی به آنها دسترسی داشته باشید. نسبتا سریع هستند و امنیت فیزیکی و نگهداری آن بر عهده شخص دیگری است اما سرعت انتقال فایل نسبت به سرورهای فیزیکی کمتر است. بنابراین اگر سرعت انتقال برای شما حیاتی است باید با دقت بیشتری انتخاب کنید.

  مشاوره و خرید انواع سرور
  مشاوره و خرید انواع سرور

  سرورهای از قبل پیکربندی شده یا با کانفیگ سفارشی ؟

  سرورهای های فیزیکی و آنلاین هر دو مزایا و معایب خود را دارند.  این سرورهای فیزیکی نیاز به راه اندازی، نگهدرای و فضای کنترل شده با دسترسی دارند. و همانند دیگر سخت افزارهای طول عمر محدودی دارند. اما اگر کسب و کار شما حساسیست های خاص خود را داشته باشد این سرورها بسیار ایمن هستند. و در بسیاری از موارد راه اندازی آنها آسان تر می باشد.

  سرورهای ابری از این نظر راحت هستند که می توانید از هر جایی به آنها دسترسی داشته باشید. نسبتا سریع هستند. و امنیت فیزیکی و نگهداری آن بر عهده شخص دیگری است. اما سرعت انتقال فایل نسبت به سرورهای فیزیکی کمتر است. بنابراین اگر سرعت انتقال برای شما حیاتی است باید با دقت بیشتری انتخاب کنید.

  امنیت اطلاعات چه میزان برای شما اهمیت دارد ؟

  امنیت سایبری یک مسئله اصلی برای همه کسب و کارهاست . شما نمی توانید تمام اطلاعات خود را در یک مکان ذخیره کنید. و سپس آن مکان را برای همه باز بگذارید. ترجیحا شما می خواهید کمی به قابلیت های امنیتی سرور خود فکر کنید.

  اگر با یک سرور ابری کار می کنید، فقط مطمئن شوید که سوالات زیادی در مورد سطح امنیتی که می توانید از ارائه دهنده انتظار داشته باشید بپرسید. اگر یک سرور فیزیکی استفاده می کنید ما به شدت توصیه می کنیم با یک مشاور امنیت سایبری مشورت کنید. تا مطمئن شوید همه چیز از امنیت فیزیکی گرفته تا حفاظت مبتنی بر نرم افزار بصورت کامل پیاده سازی شده است.

  چگونه از سرور خود نگهداری می کنید ؟

  در نهایت این سوال وجود دارد که چگونه از سرور خود نگهداری خواهید کرد. شما از قبل می دانید که یک سرور فیزیکی نیاز به نگهداری و تعمیرات دارد. اما جالب است بدانید یک سرور ابری نیز ممکن است نیاز به اقدامی از جانب شما داشته باشد. در حالیکه ممکن است ارائه دهنده سرور ابری برخی از فعالیت های نگهداری و تعمیرات را انجام دهد. این اشتباه را نکنید که از آنها انتظار انجام همه کارهای را داشته باشید.

  سخن آخر

  سرور شما نقش مهمی برای کل شرکت و مشتریان شما دارد. قبل از خرید سرور مورد نیاز اگر احساس می کنید کمی سر در گم شده اید، حتما با واحد IT آرمان حساب تماس گرفته و از مشاوره و خرید انواع سرور و مشاوره رایگان ما در زمینه امنیت ، نگهداری و تعمیرات تخصصی سرور های HP استفاده نمائید.

 • تلفن تماس : 031 - 34008
  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .