• 031 - 34008
 • خانهخدمات ITخدمات اکتیو شبکهایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب

  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب

  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب

  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب

  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب در سازمان با توجه به توسعه کسب و کارها و نیاز شرکت ها به ایجاد دفاتر فروش ، شعب و نمایندگی ها در شهرها و حتی کشورهای دیگر به امری الزامی در خدمات شبکه اکتیو تبدیل شده است. سهولت و سرعت نقل و اطلاعات، ارتباط صوتی و تصویری، اشتراک گذاری و بسیاری دلایل از مزایای این ارتباط می باشد. که شرکت ها را متمایل به انجام آن می کند.

  خدمات ایجاد ارتباط به روش های متنوعی قابل انجام است. که با توجه با پارامترهای مختلفی از جمله تعداد نقاط، گستره جغرافیایی، پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطقه توسط کارشناسان ارتباط بررسی و پیشنهادات قابل انجام به شرکت ها ارائه می گردد. در ادامه به چند روش ایجاد ارتباط بصورت کلی اشاره می کنیم.

  روش ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب ها

  ارتباط کابلی

  در صورتیکه محدوده جغرافیایی و شرایط اقلیمی مهیا باشد می توان از کابل شبکه یا فیبر نوری جهت ارتباط استفاده نمود. این روش در صورتیکه فواصل بین دفاتر کوتاه باشد بصورت مستقیم و اختصاصی برای شرکت ها اجرا می گردد. هنگامی که فواصل طولانی باشد تهیه زیر ساخت مناسب بسیار هزینه بر و گاهی غیر قابل انجام می باشد.

  ایجاد ارتباط بین دفاتر
  ایجاد ارتباط بین شعب

  ارتباط بی سیم

  در روش اتباط بیسیم با استفاده از رادیوهای بیسیم و تجهیزات مربوطه اتصال برقرار می گردد. این روش در دو نقطه مورد نظر اتصال دکل یا برجک نصب می گردد. و پس از نصب رادیوهای بیسیم و انجام تنظیمات مربرطه اتصال برقرار می گردد. درواقع این روش نیز دارای محدودیت هایی می باشد. مثلا بعد مسافت، دید مستقیم رادیوها از دو طرف از محدودیت های اجرای این روش می باشد.

  ارتباط اینترانت و MPLS

  ولی در صورتیکه فاصله بین دفاتر و شعب طولانی باشد باید از زیر ساخت شرکت های مخابراتی و ارائه دهنده خدمات اینترنتی استفاده نمود به شکلی با استفاده از سرویس MPLS و زیر ساخت شرکت های مخابراتی شبکه خصوصی بین شعب راه اندازی می گردد. این روش از کیفیت، سرعت و امنیت کافی برخوردار است. و تنها محدودیت آن بودجه شرکت ها جهت پیاده سازی آن می باشد.

  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب
  ایجاد ارتباط بین دفاتر و شعب

  ارتباط از طریق اینترنت

  یکی دیگر از روش های ارتباط بر بستر اینترنت می باشد. این روش پیچیدگی های روش های قبلی را ندارد. و با هزینه های بسیار مقرون بصرفه قابل انجام می باشد. و محدودیت آن تامین امنیت اطلاعات می باشد. در صورتیکه توسط افراد متخصص انجام نگیرد خسارت های جبران ناپذیری به شرکت ها تحمیل می کند.

  سخن آخر

  پیش از ایجاد ارتباط بین شعب بهتر است شما با متخصصین این امر مشورت بفرمائید. گاهی نیاز می باشد شما از ترکیب روش های جهت ارتباط چندین شعبه استفاده نمایید. و یک روش به عنوان بهترین روش برای تمامی شرکت ها وجود ندارد. شرکت آرمان حساب با انجام پروژه های متعدد ارتباط دفاتر و شعب می تواند به بهترین روش را به شما پیشنهاد و در صورت تمایل پیاده سازی و پشتیبانی نماید.

 • تلفن تماس : 031 - 34008
  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .