• 031 - 34008
 • خانهخدمات ITخدمات اکتیو شبکهمجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور

  مجازی سازی سرور
  مجـــازی ســـازی ســرور

  مجازی سازی سرور یکی از خدمات شبکه اکتیو می باشد. که این فرآیند تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی منحصر به فرد و ایزوله با استفاده از یک برنامه نرم افزاری است. هر سرور مجازی می تواند سیستم عامل های خود را به طور مستقل اجرا کند.

  انواع مجازی سازی سرور چیست؟

  سه نوع اصلی مجازی سازی سرور وجود دارد. که در ادامه به شرح هر کدام می پردازیم. همه آنها چند ویژگی مشترک دارند. سرور فیزیکی میزبان نامیده می شود. سرورهای مجازی مهمان نامیده می شوند. سرورهای مجازی مانند ماشین های فیزیکی رفتار می کنند. هر سیستم از رویکرد متفاوتی برای تخصیص منابع فیزیکی سرور به نیازهای سرور مجازی استفاده می کند.

  مجازی سازی کامل

  مجازی سازی کامل

  با مجازی سازی کامل، نوعی نرم افزار به نام Hypervisor منابع سرور را بین سرورهای مجازی کاملاً مستقل که از یکدیگر جدا شده اند تقسیم می کند. در این روش در واقع Hypervisor بین سخت افزار و ماشین های مجازی قرار می گیرد و منابع سخت افزاری بر اساس نیاز به ماشین های مجازی اختصاص می دهد. در این روش یک سیستم عامل میزبان در بالای Hypervisor قرار می گیرد تا ماشین های مجازی را مدیریت کند.

  مجازی سازی شبه کامل

  مجازی سازی شبه کامل

  در روش مجازی سازی شبه کامل یا ParaVirtualization سخت افزار شبیه سازی و در اختیار ماشین مجازی قرار می گیرد. در این روش سیستم عامل مهمان قبل از نصب بروی ماشین مجازی اصلاح یا به عبارتی کامپایل می گردد. در این روش ماشین مجازی مستقیما با Hypervisor ارتباط بر قرار می کند، بنابراین عملکرد سیستم عامل بهبود می یابد. هدف از اجرای این روش بهبود کارایی سیستم و عملکرد حافظه مجازی می باشد.

  مجازی سازی سیستم عامل

  مجازی سازی سیستم عامل

  در مجازی سازی سیستم عامل یا سیستم اهرمی بر خلاف کامل و پارا مجازی سازی، تجسم در سطح سیستم عامل از Hypervisor استفاده نمی کند. در عوض، قابلیت مجازی سازی بخشی از سیستم عامل میزبان که تمام عملکردهای یک هایپروایزر کاملا مجازی را انجام میدهد. محدودیت آن این است که همه سرورهای مهمان باید یک سیستم عامل را اجرا کنند. بزرگترین مزیت استفاده از تجسم سرور، استفاده از فضای فیزیکی را کاهش می دهد.

  چرا مجازی سازی سرور ؟

  مجازی سازی سرور یک روش مقرون به صرفه برای ارائه خدمات میزبانی وب و استفاده موثر از منابع موجود در زیرساخت فناوری اطلاعات است. بدون مجازی سازی سرور، سرورها تنها از بخش کوچکی از قدرت پردازش خود استفاده می کنند. و باعث می گردد از حداکثر توانایی سرور استفاده نگردد. در اینصورت دیتا سنترها مملو از سرورهایی می گردد که تقریبا بلااستفاده هستند.

  با تقسیم هر سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی، به هر سرور مجازی اجازه می دهد تا به عنوان یک دستگاه فیزیکی منحصر به فرد عمل کند. هر سرور مجازی می تواند برنامه ها و سیستم عامل خود را اجرا کند. این فرآیند با ایجاد عملکرد هر سرور مجازی به عنوان یک سرور فیزیکی و افزایش ظرفیت هر ماشین فیزیکی، استفاده از منابع را افزایش می دهد.

  مزایای مجازی سازی سرور چیست؟

  با مجازی سازی سرور امکان استفاده کارآمدتر از منابع IT را نسبت به گذشته امکان پذیر می کند. قبل از مجازی سازی ، استفاده از سخت افزار کم و بیش از حد در یک دیتا سنتر معمول بود. با مجازی‌سازی ، می‌توان حجم کاری را بین ماشین‌های مجازی با توجه به توجه به ظرفیت استفاده نشده تقسیم کرد. همان سرور فیزیکی می‌تواند چندین سیستم عامل و پیکربندی سرور را اجرا کند و کارایی را بیشتر کند.

  خدمات مجازی سازی

  کاهش حجم کاری

  فضای کمتر برای سرور

  فضای کمتر برای سرور

  مدیریت راحت شبکه

  مدیریت راحت شبکه

  کاهش هزینه تجهیزات

  کاهش هزینه تجهیزات

  کاربردهای مجازی سازی سرور

  لیستی از کاربردهای مجازی سازی سرور در زیر آورده شده است .

  سخن آخر

  استفاده از خدمات مجازی سازی سرور به منظور عملکرد بهتر برای هر دیتا سنتر ضروری می باشند. بنابراین تیم خدمات IT در آرمان حساب 0 تا 100 خدمات مجازی سازی را برای شما انجام خواهند داد. و در کنار آن آموزش های لازم به همراه پشتیبانی ارائه خواهد شد.

 • تلفن تماس : 031 - 34008
  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .