• 031 - 34008
 • خانهخدمات ITخدمات پسیو شبکه

  خدمات پسیو شبکه

  خدمات شبکه پسیو

  خدمات شبکه پسیو آرمان حساب

  خدمات شبکه پسیو یکی از مهمترین بخش های نصب و راه اندازی شبکه و عمدتا به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اشاره دارد. درواقع این خدمات تنها به عنوان نصب و راه اندازی زیرساخت شبکه، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه و سرور، کابل کشی شبکه ساختار یافته و خدمات ترانکینگ، نصب و راه اندازی مرکز تلفن سانترال و Voip ، برق و یو پی اس اطلاق می شود. پس همان طور که متوجه شده اید تجهیزات شبکه پسیو و خدمات شبکه کامپیوتری پسیو هیچ فعالیتی روی سیگنال یا داده های عبوری از شبکه انجام نمی دهند. و وارد مرحله پیکربندی نمی شود.

  خدمات پسیو شبکه

  آرمان حساب با دارا بودن تیم آی تی مجرب و به روز در زمینه خدمات زیرساختی و پسیو شبکه آماده ارائه خدمات مشاوره و استقرار شبکه ، ارتباطات رادیویی و مخابراتی و استقرار دوربین مدار بسته  می باشد. این شرکت همواره در تلاش است تا به خواسته های شرکت ها در خصوص بهبود زیرساخت و پهنای باند، راه های ارتباطی پایدار، مسیرهای ارتباطی جایگزین و ایمن پاسخ دهد. تا ضریب اطمینان استقرار سیستم را در شرایط مختلف افزایش دهد.

  فرآیند پیاده سازی خدمات شبکه پسیو در آرمان حساب

  بازدید از محل پروژه

  ابتدا همکاران متخصص و با تجربه ما از محل پروژه بازدید می کنند و اطلاعات اولیه مورد نیاز برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو را جمع آوری می کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع آوری اطلاعاتی از قبیل منطقه، مسیرهای ترانزیتی و امکان انجام پروژه و بررسی نیاز مشتری انجام می شود.

  خدمات پسیو شبکه
  طراحی زیر ساخت شبکه

  طراحی زیرساخت شبکه

  در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می شود. در این فرآیند باید تمامی احتمالات، چشم اندازها و شرایط فیزیکی محیط به طور کامل سنجیده شود و یک نقشه اساسی با توجه به استاندارد فعلی شبکه های کامپیوتری طراحی شود. اهمیت این مرحله به این دلیل است که در بسیاری از موارد امکان تغییر پس از انجام خدمات پسیو وجود ندارد.

  کابل کشی شبکه

  پس از تایید نقشه شبکه، اجرای کابل کشی و ترانکینگ شبکه به صورت ساختاریافته آغاز می شود. این کابل کشی به دو صورت روکار یا توکار انجام می شود. که با توجه به فضای موجود می توان آن را انتخاب کرد. در این مرحله بسیار مهم است که از کابل های باکیفیت استفاده شود. تا از پایداری و مقاومت شبکه مطمئن شویم.

  کابل کشی شبکه
  نصب و چیدمان رک

  نصب و چیدمان رک

  بعد از کابل کشی نوبت به نصب رک، چیدمان رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ، روتر، سرور و تجهیزات شبکه در داخل رک می رسد. در نهایت، تمام گره ها، سوکت ها، کیستون ها نصب می شوند.

  تست شبکه

  در آخر نوبت به تست سیگنال شبکه می رسد. باید تمامی گره ها از نظر سلامت اتصال تست شوند. تا از عدم قطعی در اتصال کابل اطمینان حاصل شود. لازم بذکر است که این مرحله توسط متخصصان شبکه با استفاده از ابزار تست انجام می شود.

  تست شبکه

  اصلاح شبکه پسیو 

  اصلاح شبکه پسیو بستگی به میزان خرابی کابل کشی و مشکلات فنی دارد. در برخی موارد با استفاده از ابزار های تعمیر و اصلاح کابل شبکه می توان اشکالات کابل کشی را برطرف کرد. به علاوه با استفاده از تجهیزات فنی مانند سوییچ و روتر ها می توان با تنظیمات شبکه ، مشکلات را بهبود بخشید .

  اما در صورتی که خرابی کابل کشی شدید باشد. بخش هایی از کابل کشی باید کاملا تعویض شوند. این کار می تواند زمان بر و هزینه بر باشد. در این حالت بهتر است به یک تکنسین شبکه حرفه ای مراجعه کرده و با ارائه توصیه های مناسب برای شما بهترین گزینه را انتخاب کند.

  سخن آخر

  بهتر است بدانید که آرمان حساب بهترین راه حل ها را برای پیاده سازی پسیو شبکه، بهبود پلتفرم های موجود و ارتقا و گسترش پروژه ها با قیمت بهینه و مهندسی شده ارائه می دهد. از وجوه تمایز شرکت آرمان حساب راه اندازی واحد پشتیبانی شبکه و استخدام کارشناسان متناسب با تعداد مشتریان و قراردادهای پشتیبانی جهت رفع مشکلات احتمالی کاربران در اسرع  وقت می باشد، لذا کارفرمایان با اطمینان خاطر می توانند پروژه های پسیو خود را به تیم آی تی آرمان حساب واگذار کنند و از خدمات پشتیبانی رایگان محدود پس از اجرا و همچنین امکان انعقاد قرارداد پشتیبانی شبکه بهره مند گردند.

  در این مقاله سعی کردیم شما را با فرآیند خدمات شبکه پسیو آشنا کنیم. اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید با مشاوران تیم خدمات IT آرمان حساب تماس بگیرند. تا به صورت کامل مشاوره شوید. همچنین می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کنید.

 • تلفن تماس : 031 - 34008
  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .