معرفی گروه کالا در نرم افزار آرپا

معرفی گروه کالا در نرم افزار آرپا

معرفی گروه کالا یکی از مهم ترین ارکان ورود اطلاعات در نرم افزار حسابداری آرپا بشمار می رود. در منوی معرفی در بخش کالا گزینه ای جهت معرفی گروه کالا وجود دارد. که در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به معرفی این بخش بپردازیم. در خصوص تعیین ساختار اولیه برنامه آرپا پیشنهاد می کنیم در ابتدا دیدی کلی نسبت به نیازهای فعلی و آینده شرکت داشته باشیم تا در فرآیندهای راه اندازی، ورود اطلاعات و گزارشگیری در کمترین زمان ممکن بهترین بازدهی را داشته باشیم.

معرفی گروه کالا در نرم افزار آرپا از آن جهت که می توان بر اساس تفکیک کالاها گزارشات دقیق و مهمی را در اختیار مدیران مجموعه قرار داد، بسیار حائز اهمیت می باشد. در زیر شمای کلی از برگه معرفی گروه کالا به تصویر کشیده شده است.

معرفی گروه کالا در نرم افزار آرپا

انواع فیلدهای گروه کالا 

در معرفی گروه کالا فیلدهایی جهت ثبت کد و نام گروه کالا وجود دارد. کد گروه کالا توسط کاربر در فیلد مربوطه قرار می گیرد. و جهت جدا کردن سطوح از علامت / استفاده می گردد. لازم به ذکر است در نرم افزار آرپا ساختار n سطحی وجود دارد. مقاله معرفی گروه طرف حساب به صورت کامل به آن اشاره کرده است.

در معرفی گروه کالا همانند معرفی گروه طرف حساب بسیار حائز اهمیت می باشد. که کدگذاری از قانون مشخصی پیروی کند. در مقاله کدینگ کالا و طرف حساب به صورت مفصل توضیحات در این خصوص ارائه شده است.

اگر در بخش تنظیمات روش کدگذاری کالا، حالت "کد کالا توسط سیستم و به تفکیک گروه کالا تعیین شود" انتخاب شود. باید در فیلد فرمت کدگذاری الگوی مورد نظر خود را درج نماییم. در فیلدهای شروع از می توانیم در سیستم اولین کد صادر شده در سیستم را تعیین کنیم.  و در فیلد آخرین کد تولید شده، آخرین کد صادر شده سیستمی را مشاهده می کنیم.

لازم بذکر است همانند معرفی گروه طرف حساب ها، فیلدهای کد و نام گروه کالا در این برگه اجباری می باشد. و سایر موارد بصورت امکانات سیستم و بصورت دلخواه قابل استفاده می باشد.

نتیجه گیری معرفی گروه کالا

در نرم افزار حسابداری آرپا قابلیت گسترده ای برای کاربران جهت دستیابی به گزارشات دقیق و کارآمد وجود دارد. برای بسیاری از شرکت ها حائز اهمیت می باشد. تا بتوانند به تفکیک، میزان سود حاصل از فروش کالا را محاسبه کنند. و در گزارشات خود به آن دست یابند. به همین جهت گروه بندی کالا می تواند نقش بسیار مفیدی در این فرآیند ایفا کند.

© 2024 ارسال شده توسط کلیه حقوق محفوظ است آرمان حساب