ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا

ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا

ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا یکی از قابلیت های دیگر این نرم افزار حسابداری می باشد. برخی از واحد های تجاری برای گسترش بازارهای خود، برخی از کالاهای خود را به صورت "کالای امانی" در اختیار همکاران خود قرار می دهند. که نیاز به گزارش دقیقی از مقدار کالاها و طرف حساب های مقابل از این باب دارند. حال در نرم افزار حسابداری آرپا از طریق زیر سیستم امانی، امکان ثبت کالای امانت داده شده، کالای امانت گرفته شده وجود دارد. همچنین امکان پس دادن کالای امانت داده شده و یا امانت گرفته شده هم وجود دارد. در این مقاله قصد داریم ثبت امانت دادن و یا امانت گرفتن کالا را در نرم افزار حسابداری آرپا به طور کامل توضیح دهیم.

ثبت امانت دادن کالا در نرم افزار حسابداری آرپا

اگر شما به قصد افزایش میزان فروش و یا به قصد گسترش بازار هدف خود، کالاهایی را به امانت در اختیار همکاران خود قرار دهید. ملزم به ثبت برگه امانت دادن کالا در نرم افزار حسابداری آرپا می باشید. با انتخاب گزینه امانت دادن برگه زیر باز می شود. در این برگه کاربر می تواند امانت گیرنده و کالاهای امانت داده را وارد کند.

ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا

لازم به ذکر است سند صادر شده در برگه های امانی براساس بهای تمام شده کالا می باشد. که تنها در صورت به روز رسانی انبار و به روز رسانی اسناد صادر می گردد. سند صادر شده به شرح زیر می باشد:

نام حساب بدهکار بستانکار
کالای امانی ما نزد دیگران ***
موجودی کالا و محصولات ***

ثبت امانت گرفتن کالا در نرم افزار حسابداری آرپا

چنانچه شما اقدام به دریافت کالا از همکاران خود به صورت امانی کنید، ملزم به ثبت برگه امانت گرفتن کالا هستید. در برگه امانت گرفتن کالا شما باید مبلغ ورود کالا به سیستم را تعیین نمایید. سند صادر شده به صورت زیر می باشد:

نام حساب بدهکار بستانکار
موجودی مواد و کالا ****
کالای امانی دیگران نزد ما ****

ثبت افتتاحیه کالاهای امانی در نرم افزار آرپا

چنانچه شما در زمان راه اندازی سیستم کالاهای امانت داده شده و یا امانت گرفته شده از همکاران خود دارید، می توانید آنها را در سند افتتاحیه خود وارد نمایید. برای اینکار شما می توانید از برگه های افتتاحیه امانت دادن و یا افتتاحیه امانت گرفتن کالا در نرم افزار حسابداری آرپا استفاده نمایید. سند حسابداری این برگه در سند افتتاحیه تاثیر خود را اعمال می نماید.

نتیجه گیری

زیر سیستم امانی یکی دیگر از زیر سیستم های کاربردی در نرم افزار آرپا می باشد. که در آن امکان ثبت کالاهای امانت داده شده و یا کالاهای امانت گرفته شده وجود دارد. لازم به ذکر است که در این زیر سیستم امکان ثبت پس گرفتن کالای امانی و یا پس دادن کالای امانی مهیا می باشد. و کاربران میتوانند در برگه های مربوطه، بسته به نیاز خود ثبت لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است شما می توانید جهت کنترل بیشتر قبل از ثبت برگه های امانت دادن کالا و یا امانت گرفتن کالا، از برگه های مجوز استفاده کنید. که جنبه کنترلی دارند.

شما می توانید برای مشاهده آموزش های دیگر نرم افزار آرپا به به صفحه آموزش نرم افزار حسابداری آرپا مراجعه کنید
© 2024 ارسال شده توسط کلیه حقوق محفوظ است آرمان حساب