• 031 - 34008
 • خانهنرم افزار حسابدارینرم افزار حسابداری آرپانرم افزار حسابداری خزانه داری آرپا

  نرم افزار حسابداری خزانه داری آرپا

  یکی از چالش های هر مجموعه چگونگی نظارت و کنترل بیشتر بر موجودی های نقد اعم از موجودی نزد حساب های بانکی، صندوق و تنخواه ها و همچنین اسناد تجاری می باشد. که بخش عمده ای از دارایی های یک مجموعه را تشکیل می دهد. مدیران یک موسسه با دریافت گزارشات کامل از جریان گردش وجوه نقد در موسسه و آگاهی از میزان پرداختی ها و دریافتی های خود می توانند برای مسائل مالی شرکت در آینده برنامه ریزی های مدون داشته باشند.

  مزیت های نرم افزار حسابداری خزانه داری آرپا

  مهمترین مزیت زیرسیستم خزانه داری آرپا نسبت به سایر نرم افزارهای حسابداری ، امکان تعریف حساب های بانکی به شیوه مدرن می باشد. در روش های سنتی جهت برقراری ارتباط بین حساب های بانکی تعریف شده. و زیر سیستم حسابداری نیاز به تعریف هر حساب بانکی در حساب های مختلف مربوطه از قبیل اسناد دریافتنی، اسناد پرداختنی، اسناد در جریان وصول و … در زیر سیستم حسابداری بود. 

  ولی در روش مدرن به دلیل ارتباط و یکپارچگی بین زیر سیستم ها می توان با تعریف مراکز بانکی و ارتباط حساب ها با مراکز در زیر سیستم حسابداری، در زمان تعریف حساب های بانکی، حسابهای مربوطه از قبیل موجودی نقد، اسناد پرداختی، اسناد در جریان وصول و…. را به همراه مراکز مربوطه لینک دهیم. لازم به ذکر است در این روش، حسابها در زیر سیستم حسابداری یکبار تعریف شده و به این طریق از ایجاد تورم حساب ها در زیر سیستم حسابداری جلوگیری می شود. چنانچه با چگونگی نحوه معرفی مراکز در آرپا آشنایی ندارید می توانید به مقاله معرفی مراکز مراجعه نمایید.

  امکانات نرم افزار حسابداری خزانه داری آرپا

  در نرم افزار بازرگانی خزانه داری آرپا امکان ثبت تمامی دریافتی ها و پرداختی ها به صورت دقیق و کامل و در کمترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد. کاربران در برگه های دریافت و یا پرداخت موجود در زیر سیستم خزانه داری آرپا، علاوه بر تعیین نوع برگه می توانند شماره برگه را نیز با استفاده از ارتباط و یکپارچگی بین زیر سیستم های خزانه داری با زیر سیستم های خرید، فروش، خرید خارجی و … انتخاب نموده. تا به راحتی در گزارشات بتوانند فاکتورهای تسویه شده، تسویه نشده و تسویه ناقص را از هم تفکیک نمایند.

   همچنین به دلیل همین ارتباط و یکپارچگی کاربران می توانند به صورت مستقیم در فاکتورهای مربوطه اقدام به تسویه آنها نمایند. و به برگه های دریافت و یا پرداخت دسترسی داشته باشند. و یا در زیر سیستم های خرید و یا فروش به گزارشاتی جهت بررسی وضعیت تسویه فاکتورهای موسسه در اختیار داشته باشند.

  گزارشات در نرم افزار خزانه داری آرپا

  در نرم افزار آرپا می توان در گزارشات متنوعی می توان به کنترل موجودی نقد و اسناد موسسه پرداخت. یکی از مهمترین گزارشات موجود در این قسمت، گزارش موجودی و گردش حساب های خزانه داری می باشد. که کاربر می تواند به تمامی ورودی و خروجی های حساب های بانکی و یا حساب های تنخواه دسترسی داشته باشد. لازم به ذکر است در این گزارش قابلیت فیلتر کردن و نمایش گردش یک حساب بانکی به صورت مجزا وجود دارد. که برای مغایرت گیری بین پرینت حساب بانکی و سیستم بسیار مورد استفاده می باشد. این گزارش می تواند به تفکیک شعبه نیز در اختیار کاربران قرار گیرد.

  در نرم افزار بازرگانی آرپا گزارش بسیار مهمی تحت عنوان گزارش پیش بینی نقدینگی و گزارش پیش بینی هزینه ها وجود دارد. که بخش مهمی از چالش های کاربران و مدیران را بر طرف نموده است. تمامی مدیران برای برنامه ریزی های صحیح جهت ادامه فعالیت موسسه در آینده به میزان نقدینگی شرکت و میزان هزینه های پیش رو نیاز دارند. که کاربران در گزارش پیش بینی نقدینگی و پیش بینی هزینه ها می تواند به سهولت و در کمترین زمان ممکن یک نمای جامع از وضعیت مالی و هزینه های موسسه در روزهای آینده در اختیار مدیریت قرار دهند. جهت آشنایی کامل با گزارش پیش بینی نقدینگی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

  عملیات چک در نرم افزار خزانه داری آرپا

  در نرم افزار بازرگانی خزانه داری، جهت ثبت و گزارش اسناد تجاری زیر سیستم عملیات چک تعبیه شده است. در این سیستم کاربران می توانند به ثبت تمامی مراحل اسناد دریافتی و یا پرداختی خود بپردازند و گزارش کاملی از تمامی اسناد در همه دوره های مالی در اختیار داشته باشند. شما می توانید جهت آگاهی بیشتر از نحوه ثبت چک های دریافتی و پرداختی در آرپا مقالات عملیات چک های دریافتی و عملیات چک های پرداختی مراجعه نمایید.

  در زیر سیستم عملیات چک کاربران می توانند هشدارهای مختلفی را جهت چک های دریافتی، چک های پرداختی و چک های برگشتی در اختیار داشته باشند و همچنین با استفاده از تنظیمات ویژه موجود در آرپا امکان مشاهده این گزارشات در هنگام ورود به نرم افزار آرپا وجود دارد.

  امکانات دیگر نرم افزار حسابداری خزانه داری آرپا

 • تلفن تماس : 031 - 34008
  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .