• 031 - 34008
 • خانهنرم افزار حسابداری

  نرم افزار حسابداری

  نرم افزار حسابداری

  نرم افزار حسابداری امروزه با توجه به گستردگی و پیچیدگی در تجارت، نظارت و کنترل دقیق منابع مالی و بررسی روند کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد. به همین جهت برای تمامی کسب و کارها انتخاب نرم افزار در زمینه حسابداری متناسب با نیازهای شرکت در اولویت قرار دارد. انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری با بودجه و نیاز کسب و کار شما ارتباط مستقیم دارد. با توجه به اینکه برای انتخاب نرم افزار باید موارد متنوعی بررسی شود. موسسه آرمان حساب شما را در انتخاب نرم افزار یاری می کند. 

  آرمان حساب نماینده رسمی نرم افزار حسابداری آرپا و نرم افزار حسابداری اسپید بوده و با در اختیار داشتن تیم پشتیبانی متخصص نیازهای کسب و کار شما را برطرف می کند. 

  انواع نرم افزارهای حسابداری

  این نرم افزار بر اساس نوع فعالیت به دسته های مختلف تقسیم می شوند.

  اگر در نرم افزاری تمامی بخش های فوق با هم در ارتباط باشند، اصطلاحا به آن سیستم حسابداری یکپارچه می گویند. که پیشنهاد آرمان حساب به شما نرم افزار آرپا می باشد. که با سیستم یکپارچه آن می توانید سازمانتان را به بهترین نحو مدیریت کنید.    

  برخی نرم افزارهای مربوط به حسابداری ویژه اماکن و سازمان های دولتی از قبیل بیمه تامین اجتماعی و مالیات هستند. گاهی این نرم افزارها بسته به نوع فعالیت شرکت همچون نرم افزار مربوط به حسابداری تولیدی ، حسابداری پیمانکاری، حسابداری بازرگانی و … تهیه می شوند.

  برای انتخاب نرم افزار حسابداری به موارد زیر توجه کنید

  خرید یک سیستم حسابداری یک سرمایه گذاری بزرگ است. بنابراین در انتخاب یک نرم افزار خوب برای شرکت خود باید دقت کنید. تنوع نرم افزارهای مربوط به حسابداری بسیار زیاد است پس لازم است هر مجموعه قبل از اقدام به خرید، مواردی که در ادامه ذکر شده را بررسی کنند.

  هر کسب و کار، ابتدا باید بودجه خود را برای تهیه نرم افزار تخمین بزند سپس نیازهای خود را مشخص کند. تا با کمترین هزینه بهترین نرم افزار را انتخاب کند. البته در نظر گرفتن چشم اندازی از آینده شرکت الزامی می باشد.

  در زمینه انتخاب نرم افزار حتما با اشخاص خبره در خدمات حسابداری مشورت کنید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

  پس از بررسی این موارد باید بدانید که یک نرم افزار خوب باید قابلیت تهیه و تولید گزارشات جامع و قدرت تجزیه و تحلیل دقیق داده ها داشته باشد. گرافیک جذاب، داشبورد جامع در کنار سادگی کار با آن، قابلیت به روز رسانی آسان نرم افزار، امنیت بالا، قابلیت اتصال به نرم افزارها و زیرسیستم های مختلف، چند کاربره بودن آن، توانایی پشتیبانی از فضای ابری، قابلیت توسعه متناسب با نیازهای روز جامعه، ارائه آموزش و پشتیبانی قوی و … از عوامل مهم و تاثیر گذاری هستند. که هنگام انتخاب حتما باید به آنها توجه کرد. 

  پیشنهاد ما به شما دموهای آنلاین می باشد که ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای انتخاب یک نرم افزار خوب می باشند. هیچ چیز بهتر از دیدن کارکرد سیستم به صورت حضوری نیست. آشنایی با ظاهر یک سیستم به شما در مورد سهولت استفاده از آن و میزان روزآمد بودن آن از نظر تکنولوژی می گوید. 

  همچنین نرم افزار را به طور کامل آموزش ببینید. چرا که اگر کارکنان شما به درستی آموزش نبینند، و پشتیبانی نشوند، نرم افزار عالی به هیچ وجه به کسب و کار شما کمکی نمی کند. 

  مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

  با توجه به توسعه و تغییر روند تجارت در جهان ، بیش از هر زمان دیگری ثبت دیجیتالی اطلاعات احساس می شود. و البته در این روند عواملی مثل سرعت عمل و دقت نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. در کل نرم افزارهای حسابداری برای ثبت ، بررسی و کنترل مداوم معاملات مالی در یک کسب و کار کاربرد دارند. اصلی ترین سیستم های یک نرم افزار حسابداری شامل دفتر کل ، حساب های دریافتی و پرداختی ، حقوق و دستمزد و تهیه گزارشات جامع منطبق با نیاز مدیریت می باشد.

  افزایش سرعت و دقت در ورود اطلاعات مالی یکی از مهمترین مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری می باشد. که قابل قیاس با حسابداری به صورت دستی نیست. از طرف دیگر نرم افزارهای حسابداری مطابق با استانداردهای حسابداری برنامه نویسی شده اند. بنابراین برای تهیه گزارشات به صورت آنی با بالاترین دقت همراه می باشد.

  دیگر مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

  تهیه صورت های مالی در بازه های زمانی متفاوت از جمله مهمترین وظایف یک حسابدار در مجموعه می باشد که به صورت هفتگی، ماهیانه و یا حتی سالیانه تنظیم می گردند. استفاده از نرم افزارهای حسابداری می تواند به حسابداران در تهیه دقیق و منظم صورت های مالی در کمترین بازه زمانی کمک کند.

  یکی از مهمترین مزایای استفاده از نرم افزارهای حسابداری، ردیابی کامل جریان وجوه نقد در مجموعه می باشد. به عبارتی مجموعه ها در صورت استفاده از نرم افزارهای حسابداری به راحتی می توانند در کمترین زمان ممکن به مبالغ دریافتی، پرداختی، بدهی ها، وام ها و دارایی های نقدی خود دسترسی یابند. همچنین در برخی از نرم افزارهای حسابداری امکان تنظیم آلارم جهت یادآوری تاریخ اقساط وام ها و یا یادآوری تاریخ واریز بدهی ها یا دریافت طلب ها وجود دارد.

  در حسابداری ممکن است افراد با اعداد و ارقامی سروکار داشته باشند که گاهی درک آنها کار سخت و دشواری است. بنابراین تهیه یک نمودار می تواند به درک بهتر آن ها کمک نماید اما تهیه نمودار به صورت دستی نیز دشوار می باشد که در این صورت نرم افزارهای حسابداری با قابلیت تهیه نمودارها به کمک حسابداران می آیند.

  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم