• 031 - 34008
 • خانهنرم افزار آرپاآموزش نرم افزار حسابداری آرپاامکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  نویسنده : مدیر آموزش
  تاریخ : 1401/10/20
  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا بسیار گسترده می باشد. برخی از این امکانات از طریق کلیک راست بر روی برگه فاکتور خرید در اختیار کاربر قرار می گیرد و برخی دیگر نیز از طریق گزینه امکانات موجود در پائین برگه در دسترس کاربر قرار می گیرد. لازم به ذکر است این امکانات در تمامی برگه های زیر سیستم خرید تقریبا یکسان هستند ولی برخی از آنها ممکن است در برگه های دیگر مشاهده نشوند به عنوان مثال در برگه هایی از قبیل سفارش خرید یا درخواست خرید گزینه نمایش سند مربوط به برگه وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم امکانات موجود در پائین برگه خرید در نرم افزار حسابداری آرپا را مورد بررسی قرار دهیم.

  موارد موجود در امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  امکانات موجود در برگه خرید در نرم افزار آرپا به قرار زیر می باشد.

  • نمایش سند مربوط به برگه (Alt+F12)

  در این قسمت کاربر می تواند سند صادر شده برای برگه را مشاهده کند. لازم به ذکر است کلید میانبر این گزینه Alt+F12 می باشد.

  • انتقال به سند انتخابی

  در این قسمت کاربر می تواند سند برگه موجود را به سند دیگری منتقل کند. انتقال به سند انتخابی زمانی امکان پذیر است که تاریخ اسناد یکسان باشد.

  چنانچه بخواهیم سند برگه ای را به سند دیگری با تاریخ متفاوت منتقل کنیم لازم است گزینه تاریخ سند با تاریخ برگه اجبارا یکسان باشد در برگه تنظیمات حسابداری بخش حسابداری عمومی را غیرفعال کنیم.

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  • جزئیات برگه فاکتور خرید

  در واقع همان جزئیات برگه های خرید موجود در گزارش خلاصه خرید می باشد. لازم به ذکر است در این گزارش، فاکتورهای خرید به تفکیک ردیف کالا به نمایش در می آیند.

  • گزارشها

  تمامی گزارشاتی که در منوی خرید به صورت کلی و تفکیک شده وجود دارند، از این طریق نیز در دسترس می باشند. گزارشاتی از قبیل گزارش فاکتور خرید به تفکیک گروه کالا، کالا، گروه فروشندگان، روز، ماه، به تفکیک وضعیت، دسته بندی و … بخشی از آن ها هستند.

  • صدور برگه دریافت/ پرداخت پیشرفته (Alt+1)

  همان برگه دریافت یا پرداخت است که در قسمت خزانه داری در دسترس می باشد. هنگامی که صدور برگه دریافت/پرداخت از طریق منوی امکانات، باز شود، به صورت اتوماتیک قسمت پائین که مربوط به اطلاعات برگه می باشد، تکمیل می گردد. کلید میانبر جهت دسترسی به برگه دریافت/پرداخت Alt+1 می باشد.

  • تسویه سریع فاکتور (F9)

  برای تسویه سریع فاکتورها کاربرد دارد. کاربر در برگه باز شده می تواند مبلغ فاکتور، تاریخ، حساب بانکی و … را وارد کند تا پس از تایید تسویه فاکتور صورت گیرد. کلید میانبر آن F9 می باشد.

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

   

   

  • نمایش برگه های دریافت/پرداخت بابت برگه جاری

  زمانی که فاکتور تسویه شده باشد، می توانیم برگه دریافت/پرداخت آن را از طریق گزینه فوق مشاهده کنیم.

  • مقایسه با برگه دیگر

  برای قیاس دو برگه کاربرد دارد. جهت مقایسه لازم است نوع برگه و شناسه آن انتخاب گردد.

  امکانات برگه خرید در نرم افزار آرپا

  • مرتب سازی برگه

  مرتب سازی برگه ها می تواند براساس شماره برگه، به ترتیب ثبت یا به ترتیب تاریخ صورت گیرد. این مرتب سازی در قسمت لیست برگه ها و در پنل سمت راست برگه فاکتور خرید صورت می گیرد و با مرتب سازی که در منوی ابزارها وجود دارد متفاوت است.

  •  ارسال پیامک

  قابلیت ارسال پیامک در نرم افزار آرپا نیز وجود دارد. این قابلیت در صورتیکه زیر سیستم پیامک خریداری گردیده باشد کاربرد دارد.

  • جزئیات فاکتور خرید و مرور فاکتور خرید (منوی ویژه)

  تمامی کسانی که از نرم افزار حسابداری آرپا استفاده می کنند. منویی تحت عنوان “منوی ویژه پشتیبانی” دارند که در صورت تمدید پشتیبانی برای آن ها فعال می باشد. در این منو گزارشاتی از قبیل جزئیات فاکتور خرید(منوی ویژه) و مرور فاکتور خرید (منوی ویژه) در دسترس می باشد.

  گزارش مرور خرید می تواند به صورت ماتریسی گزارش بسیار جامعی از خرید را در اختیار کاربر قرار دهد. گزارش میزان خرید، مرجوع از خرید و خالص خرید را برای هر گروه طرف حساب، گروه کالا و… تا جزئیات بسیار ریز حتی بر اساس روز و یا ماه در این قسمت در دسترس می باشد.

  نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارش جزئیات فاکتور خرید (منوی ویژه) طبق عکس پایین می باشد. در این گزارش در قسمت بالا فیلترهایی برای شخص، وضعیت و دسته بندی برگه وجود دارد، حتی براساس ساعت نیز می توانیم گزارش را فیلتر کنیم.

  نرم افزار حسابداری آرپا

   

  • نمایش برگه هایی که از روی برگه جاری صادر شده

  در این قسمت، تمام برگه هایی که از روی این برگه صادر شده است قابل مشاهده و ردیابی می باشد. چه برای آن ها سند صادر شده باشد چه سند نداشته باشند.

  • ورود اطلاعات از اکسل

  در نرم افزار آرپا، امکان ورود اطلاعات از طریق اکسل برای فاکتورهای خرید و …. وجود دارد. ورود اطلاعات می تواند هم بر اساس ردیف برگه ها صورت گیرد و هم امکان ورود کل برگه می باشد.

   

   

  • صدور برگه مصرف

  کاربر در این قسمت می تواند تمامی کالاهای موجود در فاکتور را در برگه مصرف کپی نماید. این فرم جهت شرکت هایی که نیاز به گردش کالای خریداری شده دارند و با هر بار خرید کالاها بصورت یکجا مصرف می گردد مورد استفاده می باشد.

  • کپی کالاهای برگه های دیگر

  کاربر می تواند به صورت مستقیم کالاهای یک برگه را در برگه جدید به همراه قیمت و طرف حساب کپی کند.

  • دریافت اطلاعات از فایل

  برخی از شرکت ها ممکن است به دلیل فاصله بین انبار و نرم افزار از دستگاه بارکدخوان وایرلس استفاده می کنند. در چنین مواردی برای ثبت فاکتورها گزینه دریافت اطلاعات از فایل … کاربرد دارد. به کمک دستگاه وایرلس بارکد شروع و پایان مشخص شده و تعداد آن نیز در قسمت مربوطه وارد می گردد و در نهایت با انتخاب فایل اطلاعات وارد می گردد. گاهی ممکن است کد کالا به عنوان بارکد تعریف گردد در چنین موارد جستجو باید بر اساس کد کالا صورت بگیرد.

  • نمایش تغییرات صورت گرفته توسط کاربران

  در این قسمت تغییرات و عملکرد کاربران را تنها روی همان برگه مشاهده می کنیم ولی در منوی ابزار “نمایش عملکرد کاربران” تغییرات و عملکرد کاربران تا 10 هزار رکورد قبلی قابل مشاهده است.

  نتیجه گیری

  همانطور که مشاهده کردید امکانات موجود در برگه خرید در نرم افزار آرپا بسیار گسترده و متنوع می باشد. لازم به ذکر است این امکانات در زیر سیستم خرید و فروش تقریبا یکسان می باشد. البته در برخی از برگه ها ممکن است بعضی از این امکانات در اختیار کاربر نباشد به عنوان مثال در برگه های درخواست خرید و سفارش خرید که سند برای آن صادر نمی گردد امکان مشاهده سند صادر شده وجود ندارد.

  برای مشاهده آموزش های بیشتر از نرم افزار آرپا به صفحه آموزش نرم افزار حسابداری آرپا مراجعه کنید.

  اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با آشناهایتان به اشتراک بگذارید
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا
  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا

  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا یکی از برگه های مهمی است […]

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا
  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا، از طریق زیر سیستم فروش اقساطی […]

  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا
  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا

  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا، یکی دیگر از امکانات […]

  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا
  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا

  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا یکی از […]

  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا
  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا

  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا یکی از قابلیت های […]

  لینک های مرتبط

  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .