• 031 - 34008
 • خانهنرم افزار آرپاآموزش نرم افزار حسابداری آرپانکات تکمیلی معرفی کالا در آرپا

  نکات تکمیلی معرفی کالا در آرپا

  نویسنده : مدیر آموزش
  تاریخ : 1401/09/08
  نکات تکمیلی معرفی کالا در آرپا

  نکات تکمیلی  معرفی کالا در آرپا

  نکات تکمیلی معرفی کالا در نرم افزار حسابداری آرپا مربوط به بخش های متعدد موجود در برگه معرفی کالا می باشد. در مقاله معرفی کالا در نرم افزار آرپا به بررسی بخش عمومی در این برگه پرداختیم. بخش های سطوح قیمت، ضمائم، بارکد، قیمت ارزی، خدمات پس از فروش و مالیات و عوارض کالاهای خاص از دیگر بخش این برگه می باشد که در نکات تکمیلی معرفی کالا به بررسی آن ها می پردازیم.

  سطوح قیمت در معرفی کالا

  در تب سطوح قیمت حداقل و حداکثر قیمت فروش، قیمت پیش فرض فروش، قیمت مصرف کننده و قیمت آخرین خرید تعیین می کنیم. البته قیمت آخرین خرید به صورت اتوماتیک و با هر بار خرید وارد می شود و می توانیم در منوی تنظیمات —- تنظیمات —- کالاها —- قیمت گذاری مشخص کنیم که در محاسبه آخرین قیمت خرید، تخفیف، مالیات و عوارض لحاظ شود یا خیر و یا اینکه فقط مالیات و عوارض یا فقط تخفیف یا هیچ کدام لحاظ نشود. اگر گزینه عوض نشود انتخاب شود به این معناست که اگر در تب سطوح قیمت، در فیلد آخرین قیمت خرید، قیمت خریدی را به صورت دستی برای کالا وارد کردیم دیگر با خرید مجدد کالا، قیمت در این بخش تغییر نمی کند. معمولا روی گزینه “لحاظ کردن تخفیف، مالیات و عوارض” قرار می گیرد.

  نکات تکمیلی معرفی کالا در آرپا  

  در تب سطوح قیمت با زدن گزینه “افزودن سطوح قیمت” می توانیم سطوح قیمت تعریف شده را مشاهده کنیم و برای هر سطح قیمت آن کالا، قیمت فروش تعیین کنیم.

  ضمائم در معرفی کالا

  در تب ضمائم می توانیم عکس کالا را در نرم افزار پیوست کنیم و در لیست های جستجو و در لیست کالاها با تصویر با عکس کالا استفاده کنیم.

  نکات تکمیلی معرفی کالا در آرپا  

  بارکد در معرفی کالا

  به طور کل بارکد با سریال متفاوت است. بارکد می تواند به هر پارامتری از قبیل شماره تلفن، نام کالا و یا … تعلق گیرد ولی سریال یک شماره منحصر به فرد برای کالا است. سریال به هیچ عنوان تکراری نیست و کاملا مربوط به همان کالاست.

  اگر در منوی تنظیمات —- تنظیمات —- کالاها —- تنظیمات بارکد، حالت “از بارکد استفاده نشود”  فعال باشد، تب مربوط به بارکد در معرفی کالا مشاهده نمی شود.

  بارکد در معرفی کالا

  بارکد در نرم افزار حسابداری آرپا می تواند توسط کاربر و یا توسط سیستم تعریف شود. اگر گزینه “بارکد توسط کاربر تعریف می شود” را انتخاب کنیم، تولید بارکد در منوی معرفی کالا و به صورت دستی توسط کاربر صورت می گیرد. اگر گزینه “بارکد توسط سیستم تعریف می شود” را انتخاب کنیم، باید در منوی تنظیمات و در تب کالاها، در فیلد فرمت بارکد، فرمت مورد نظر جهت صدور بارکد توسط سیستم و به صورت اتوماتیک وارد شود.

  همچنین در منوی تنظیمات —- تنظیمات —- برگه ها باید تیک شماره 15 “امکان انتخاب کالا از طریق بارکد در برگه” را نیز فعال کنیم.

  قیمت ارزی در معرفی کالا

  اگر کالا قیمت ارزی داشته باشد، داخل این تب وارد می شود.

  قیمت ارزی در معرفی کالا

  خدمات پس از فروش در معرفی کالا

  در صورت خرید زیر سیستم خدمات پس از فروش این تب برای مشتری فعال می گردد که در آموزش زیر سیستم خدمات پس از فروش بصورت مفصل به آن می پردازیم.

  خدمات پس از فروش در معرفی کالا  

  مالیات و عوارض کالاهای خاص در معرفی کالا

  با توجه تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده و تغییر درصد مالیات و عوارض کالاهای خاص این امکان به نرم افزار آرپا اضافه گردید. اگر کالای معرفی شده جز کالاهایی باشد که مالیات و عوارض مخصوص دارد، باید داخل این تب معرفی شود.

  مالیات و عوارض کالاهای خاص

  در این مقاله سعی کردیم تمام موارد تکمیلی معرفی کالا را شرح دهیم . شما می توانید نظرات و سوالات خود را در زمینه بخش های معرفی کالا در دیدگاه همین مقاله برای ما ارسال کنید . کارشناسان آرمان حساب در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ می دهند. شما می توانید آموزش های دیگر  نرم افزار آرپا را در صفحه آموزش نرم افزار حسابداری آرپا مشاهده کنید.

  اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با آشناهایتان به اشتراک بگذارید
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا
  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا

  تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا تنظیمات فروش اقساطی در نرم افزار آرپا یکی از برگه های مهمی است […]

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا
  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا، از طریق زیر سیستم فروش اقساطی […]

  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا
  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا

  ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا ثبت افتتاحیه اقساط فروش در نرم افزار آرپا، یکی دیگر از امکانات […]

  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا
  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا

  گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا گزارش وضعیت عطف برگه ها در نرم افزار آرپا یکی از […]

  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا
  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا

  ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا ثبت کالاهای امانی در نرم افزار حسابداری آرپا یکی از قابلیت های […]

  لینک های مرتبط

  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .