• 031 - 34008
 • خانهنرم افزار آرپاآموزش نرم افزار حسابداری آرپاگزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  نویسنده : مدیر آموزش
  تاریخ : 1402/11/24
  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا، از طریق زیر سیستم فروش اقساطی در نرم افزار آرپا در دسترس کاربران قرار می گیرد. در فرآیند فروش اقساطی داشتن گزارشات جامع از روند فروش های اقساطی، سررسید اقساط و مواردی از این دست بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مقاله قصد داریم گزارشات مربوط به فروش اقساطی را به طور کامل بررسی کنیم. چنانچه با نحوه ثبت برگه های فروش اقساطی در آرپا آشنایی ندارید می توانید مقاله ثبت اقساط برگه های فروش را مطالعه نمایید.

  انواع گزارشات فروش اقساطی

  در زیر سیستم فروش اقساطی گزارشات متنوع تهیه و در اختیار کاربران قرار گرفته است که برخی از این گزارشات به شرح زیر می باشد:

  1. جزئیات فروش اقساطی

  جزئیات فروش اقساطی یکی از گزارشات کاربردی در بخش فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا می باشد. شمایل کلی این برگه به صورت زیر می باشد:

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  گزارشات فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا

  در گزارش جزئیات فروش اقساطی کاربر می تواند به تفکیک ردیف اقساط اطلاعات جامع و کاملی با تمام فیلدهای مربوطه را در اختیار داشته باشد. به عبارتی در این گزارش کاربر می تواند به تمام اطلاعات موجود در برگه های فروش اقساطی به صورت یکجا دسترسی یابد. این اطلاعات می تواند شامل اصل قسط، مبلغ قسط، مبلغ سود، تاریخ سررسید، مبالغ جریمه و پاداش، مبلغ سوخت شده اقساط، مبالغ دریافتی اقساط و سایر موارد دسترسی یابد. ضمن اینکه فیلترهایی در کادر بالای برگه برای برگه، طرف حساب، تاریخ، دسته بندی و مواردی از این دست وجود دارد تا به کمک آن بتوانیم عمل جستجو را تسریع کنیم.

  2. گزارش اقساط به تفکیک ماه

  در گزارش اقساط به تفکیک ماه کاربر می تواند گزارش کاملی از اقساط ثبت شده در زیر سیستم فروش اقساطی به تفکیک ماه دسترسی یابد. این گزارش دارای دو گرید می باشد. در گرید اول کاربر می تواند جمع اصل اقساط، جمع مبالغ اقساط، مبالغ دریافتی، جرائم و پاداش های ماهانه فروش اقساطی را مشاهده نمایند. همچنین میزان سود، اقساط سوخت شده و مانده اقساط خود در هر ماه نیز قابل دسترسی می باشد. در گرید دوم نیز می توان جزئیات اقساط را به تفکیک شخص و اقساط در ماه انتخابی موجود در گرید اول مشاهده نماید.

  3. گزارش اقساط به تفکیک ماه و شخص

  گزارش گردش اشخاص به تفکیک ماه و شخص که یک گزارش سه گریدی می باشد. در گرید اول کاربر می تواند به تفکیک هر ماه اقساط فروش ثبت شده را شناسایی و مشاهده نماید. در گرید دوم اقساط ثبت شده در ماه انتخابی موجود در گرید اول را به تفکیک شخص نمایش می دهد و در گرید سوم کاربر می تواند به تمامی جزئیات اقساط شخص انتخابی در گرید دوم دسترسی یابد.

  4. گزارش انواع شرایط اقساطی به تفکیک ماه

  در گزارش دو گریدی انواع شرایط اقساطی به تفکیک ماه کاربر می تواند در گرید اول به مجموع اقساط ثبت شده در هر ماه به صورت تفکیکی دسترسی یابد و در گرید دوم به تفکیک نوع شرایط، آن را بررسی نماید.

  5. اقساط سوخت شده

  در این گزارش کاربر می تواند به اطلاعات کاملی از اقساط سوخت شده دسترسی یابد. لازم به ذکر است در این گزارش کاربر می تواند به کمک فیلدهای موجود در کادر بالا فیلترهایی را اعمال نماید که عمل جستجو برای کاربر راحت تر و سریع تر صورت گیرد.

  6. اعلامیه قیمت فروش نقدی و اقساطی

  یکی از گزارشات کاربردی در زیر سیستم فروش اقساطی، گزارش اعلامیه قیمت فروش نقدی و اقساطی می باشد. که در آن کاربر می تواند فروش نقدی و اقساطی کالاهای خود به تفکیک گروه طرف حساب را مقایسه نماید. این گزارش که دارای 2 گرید می باشد. در گرید اول مبلغ کالاهای فروش رفته به گروه طرف حساب نمایش داده می شود. گرید دوم کاربر می تواند به تفکیک انواع شرایط فروش اقساطی، شرایط فروش نقدی و فروش اقساطی را به همراه مبلغ سود آن مقایسه کند. در کادر بالا کاربر می تواند برای قیاس بهتر درصد پیش پرداخت را نیز مشخص نماید. تا با تعیین میزان پیش پرداخت بتوان قیاس بین شرایط فروش نقدی و اقساطی را به تفکیک نوع شرایط انجام دهد.

  7. اقساط سررسید شده

  در گزارش اقساط سررسید شده کاربر می تواند تمامی اقساط فروش خود را گزارشگیری نماید. چنانچه کاربر در فیلد تعداد روز تا تاریخ سررسید عدد 5 را وارد نماید.، اقساطی که 5 روز تا تاریخ سررسید آنها مانده، نمایش داده می شود. همچنین می توان در این گزارش، اقساطی که از موعد سررسید آنها گذشته را به تنهایی گزارش گرفت.

  نتیجه گیری

  همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، زیر سیستم فروش اقساطی نرم افزار حسابداری آرپا، گزارش های جامع و کاملی را در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر موارد فوق می توان گزارش هشدار اقساط را بیان کرد که کاربر در تنظیمات فروش اقساطی می تواند تنظیم نماید تا در زمان ورود به آرپا مشاهده نماید. در این گزارش روزهای باقیمانده تا موعد سررسید قسط نمایش داده می شود. و چنانچه از موعد سررسید گذشته باشد به رنگ قرمز نمایش داده می شود.

  اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با آشناهایتان به اشتراک بگذارید
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  ثبت دریافت وجوه نقد و اسناد دریافتنی در نرم افزار آرپا
  ثبت دریافت وجوه نقد و اسناد دریافتنی در نرم افزار آرپا

  ثبت دریافت وجوه نقد و اسناد دریافتنی در نرم افزار آرپا ثبت دریافت وجوه نقد و اسناد دریافتنی در نرم […]

  گزارش گیری زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا
  گزارش گیری زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا

  گزارش گیری زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا گزارش گیری زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا، یکی از […]

  تنظیمات زیر سیستم پیامک کوتاه در نرم افزار آرپا
  تنظیمات زیر سیستم پیامک کوتاه در نرم افزار آرپا

  تنظیمات زیر سیستم پیامک کوتاه در نرم افزار آرپا تنظیمات زیر سیستم پیامک کوتاه در نرم افزار آرپا یکی از […]

  اقدامات اولیه در زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا
  اقدامات اولیه در زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا

  اقدامات اولیه در زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا اقدامات اولیه در زیر سیستم پیام کوتاه نرم افزار آرپا، […]

  ثبت اقساط برگه های فروش در نرم افزار آرپا
  ثبت اقساط برگه های فروش در نرم افزار آرپا

  ثبت اقساط برگه های فروش در نرم افزار آرپا ثبت اقساط برگه های فروش در نرم افزار آرپا، یکی دیگر […]

  لینک های مرتبط

  تمام حقوق این وبسایت برای آرمان حساب محفوظ است .